Zobacz największą prywatną kolekcję antyków morskich! Takie rzeczy tylko w galerii na rzece Łeba!

Aby zobaczyć takie cuda, musicie podjechać do położonego blisko Łeby Lęborka. W domu prywatnym, którego właścicielem jest Ursula Siemens. Posesja ta nie jest jednak zwykłym lokum a dawnym młynem zamkowym. Wchodząc tam, przygotuj się na solidną lekcję historii!

Już samo otoczenie domu robi wrażenie, bo jest otoczone niezwykłym ogrodem w stylu marinistycznym. Z daleka widać aluminiową szalupę oraz maszt i oświetlenie. W środku znajduje się prawdziwa skarbnica wiedzy o tym, jak wyglądało żeglowanie przed wielu laty. Można na własne oczy przekonać się, co zmieniło się do obecnych czasów.

Są tam więc stojące kompasy, stare lampy, telegrafy, kolumny sterowe i bulaje. Ciekawscy mogą zobaczyć również nurka klasycznego angielskiego i rosyjskiego oraz specjalistyczne instrumenty, bez których przed laty żaden marynarz czy kapitan nie wypływali w rejs.

Aby zobaczyć to niezwykłe miejsce, należy podjechać do Lęborka i kierować się na Wyspę Młyńska. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.