Święta i Nowy Rok w Łebie bez nocnej opieki zdrowotnej!

Nie da się ukryć, że Boże Narodzenie oraz Sylwester spędzony w nadmorskiej miejscowości ma swój niepowtarzalny urok. Co roku więc również do Łeby przyjeżdża wielu spragnionych spokojnego czasu turystów. W tym roku jednak nie mają co liczyć na nocną opiekę zdrowotną w Łebie.

Jeżeli ktoś z mieszkańców lub turystów Łeby będzie czuł konieczność skorzystania z pomocy medycznej, musi jej szukać dopiero w Lęborku, na oddziale SOR tamtejszego szpitala. O decyzji zamknięcia punktu nocnej opieki chorych w Łebie poinformował Urząd Miasta Łeby.

Uspokaja jednak, że jest to tylko rozwiązanie czasowe, w okresie od 24.12.2022 do 01.11.2023 włącznie. Po okresie około świątecznym, wszystko powinno wrócić do normy i ponownie zostanie uruchomiony punkt nocnej opieki chorych w Łebie, zlokalizowany przy ulicy Nadmorskiej 15.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że czasowe zamknięcie punktu nocnej opieki było podyktowane względami finansowymi. Statystyki pokazały, że nie ma zbyt wielu pacjentów w tym czasie w Łebie. Jednak obecna epidemia grypy, z pewnością poprawi te statystyki.