Helska wycieczka – co tutaj można zobaczyć?

Zwiedzanie Półwyspu Helskiego kończy się na samym mieście Hel, które jest atrakcyjne dla każdego turysty w każdym wieku. Co warto zobaczyć w Helu?

Wycieczka na Półwysep Helski

Najmłodszych z pewnością zainteresuje fokarium. Jest to placówka naukowo – badawcza Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego położona na bulwarze. Fokarium składa się z trzech basenów hodowlanych, które za drobną opłatą dostępne są dla zwiedzających. Warto zajrzeć tam w porze karmienia, ponieważ ssaki wykonują różne ciekawe akrobacje, byle tylko dostać rybkę i popisać się przed ludźmi. Można również zajrzeć do muzeum, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca ssaków żyjących w Morzu Bałtyckim. Dzieci na pewno będą również wdzięczne, gdy rodzice zakupią im drobny upominek pod postacią Przytulanki w kształcie foczki lub morświna. Oprócz tego warto także udać się na statek kursujący po Morzu Bałtyckim.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Dla znawców i wielbicieli historii, Hel również będzie bardzo atrakcyjnym miejscem. To tutaj w czasie Drugiej Wojny Światowej utworzony został Rejon Umocniony Hel, utworzony jeszcze w 1936 roku. Do tej pory na terenach zielonych oglądać można pozostałości tamtych czasów, takie jak stanowiska kierowania ogniem, stanowiska artyleryjskie, bunkry, stanowiska ogniowe, działka i inne pozostałości artylerii wojskowej. Warte uwagi jest również Muzeum Obrony Wybrzeża . Tam właśnie oglądać można największe na świecie działa kalibru 406 mm, zainstalowane na bateriach stacjonarnych.

Będąc w miejscowości Hel, nie można również odbyć spaceru po bulwarze i nie obserwować pięknego portu z przystanią żeglugowo – jachtową. Obowiązkowym elementem jest również zwiedzenie jednej z wielu polskich latarni morskich. Helska latarnia, czynna dla zwiedzających, ma wysokość aż 41,5 metra. Na sam koniec, idąc całą rodziną główną ulicą Szeroką, należy spróbować jakiejś pysznej rybki w jednej z licznych restauracji. Ryby są zawsze przyrządzane na miejscu i niedawno wyłowione z morza, także ich smak i aromat pozwoli zachować piękne wspomnienia wakacyjne aż do kolejnego roku, kiedy znów całą rodziną wybierze się nad Bałtyk.