Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Łebie

To jedna z charakterystycznych atrakcji, która od lat przyciąga do Łeby wczasowiczów. Ruchome wydmy znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Rozciągają się na trasie 5 km i mają około metra szerokości. Ruchome wydmy zlokalizowane pomiędzy jeziorem Łebsko a morzem Bałtyckim cieszą się od lat dużym zainteresowaniem. Do najwyższych wydm zalicza się Łącka Góra, która ma aż 42 metry wysokości.

Odwiedź Muzeum Motyli w Łebie

Znajdziesz tam wiele gatunków nie tylko motyli, ale i innych owadów. Placówka działa już od ponad 20 lat i jest jedną z głównych atrakcji tej miejscowości. Tak duża ilość motyli w jednym miejscu robi wrażenie nie tylko na ich miłośnikach.

Atrakcje dla dzieci w Łebie

Rodzice z dziećmi z pewnością są zainteresowani miejscami, które zapewnią atrakcje ich pociechom. Z pewnością można do nich zaliczyć Funlandię Łeba, czyli Dmuchany Park Rozrywki dla całych rodzin. Na terenie 600 m2 znajdą wiele dmuchanych atrakcji dla dzieci w różnym wieku, m.in. zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. Dobra zabawa gwarantowana!

Te latarnie w Łebie warto odwiedzić

W miejscowości Osetnik, czyli bardzo blisko Łeby znajduje się latarnia morska, która ma ponad 30 metrów i co ważne – jest udostępniona turystom. Widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Jest unikatowa ze względu na materiał, z którego jest wykonana. Metalowa latarnia to rzadkość, podoba znajduje się jedynie w Jastarni.

Podsumowując, Łeba to niezwykle malownicza miejscowość, zlokalizowana w województwie pomorskim pomiędzy dwoma jeziorami: Gardno i Łebsko. Kusi atrakcjami turystycznymi, ale też prozdrowotnym klimatem. Pełno tu ścieżek rowerowych, skwerków i terenów rekreacyjnych.

One thought on “Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Łebie

Dodaj komentarz