Wypadek drogowy w Leśnicach: Dachowanie busa zakończone hospitalizacją trzech osób

W niedzielne popołudnie, 7 stycznia, o godzinie 17 na drodze krajowej numer 6 pomiędzy Potęgowem a Lęborkiem doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W miejscowości Leśnice bus dachował, skutkując ranami u trzech osób. Informacje o zdarzeniu zostały przekazane służbom ratunkowym przez przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano trzy ekipy strażackie. Pomimo iż wizualnie sytuacja prezentowała się alarmująco – pojazd osobowy był uszkodzony, a bus znajdował się na dachu – wszystkim osobom udzielono pomocy na miejscu i na szczęście nie odnotowano poważnych urazów.

Na skutek lekkich obrażeń, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w celu dalszych badań i obserwacji. Droga krajowa numer 6 prowadząca z Potęgowa do Lęborka była tymczasowo zamknięta, aby umożliwić przeprowadzenie akcji ratunkowej oraz usunięcie busa, który zmierzał w kierunku Słupska. Cała operacja trwała niecałą godzinę. Przyczyny tego zdarzenia są obecnie badane przez policję.