Właśnie trwa ogólnopolska akcja Policji "Prędkość" – zapobieganie wypadkom poprzez kontrolę prędkości

W dniu dzisiejszym, to jest 17 maja, Policja prowadzi na terenie całego kraju specjalne działania kontrolne i prewencyjne noszące nazwę „Prędkość”. Głównym celem tych działań jest wymuszenie na kierowcach przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których te działania są tak potrzebne, jest fakt, że nieprawidłowo dostosowana prędkość jest głównym czynnikiem prowadzącym do śmiertelnych wypadków drogowych. To właśnie nieumiejętność dostosowania prędkości do aktualnych warunków ruchu drogowego często kosztuje kierowców życie.

Policjanci planują przeprowadzić pomiary prędkości na różne sposoby – statycznie oraz dynamicznie. Szczególną uwagę skupią na miejscach, które są notorycznie znane z częstych wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

Specjalne grupy policyjne o nazwie Speed również zaangażują się w te działania. Ich podstawowym zadaniem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze, w tym przekraczania dozwolonej prędkości.

„Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby przestrzegali ustanowionych limitów prędkości. Zachęcamy również do zachowania szczególnej ostrożności tam, gdzie przepisy ruchu drogowego i zasady zdrowego rozsądku tego wymagają.” – to słowa apelu Policji skierowanego do kierowców.