Siódmy charytatywny Bieg Dwie Wieże w Kopalinie: Wspierajmy razem działania charytatywne

VII edycja Biegu Dwie Wieże już na nas czeka. Tegoroczne hasło, które towarzyszy wydarzeniu brzmi „biegnij z wytchnieniem”.

Start oraz meta tego sportowego wydarzenia będą usytuowane przy wiejskiej świetlicy w miejscowości Kopalino. Malownicza 15-kilometrowa trasa biegu prowadzi przez urokliwe tereny nadmorskie i jest gotowa przyjąć wszystkich uczestników.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Tomasza Wirkus, organizatora Biegu Dwie Wieże, liczba uczestników wyniesie w tym roku 230 osób. Zapisy zostały już oficjalnie zamknięte i spotkanie wszystkich zawodników zaplanowano przy świetlicy wiejskiej w Kopalinie.

Celem imprezy nie jest jedynie zapewnienie uczestnikom niezapomnianych doznań sportowych, ale także angażowanie się w działania o charakterze charytatywnym. Część środków zgromadzonych z wpisowego zostanie przekazana na rzecz Ośrodka Wytchnieniowego, który powstaje przy Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, zlokalizowanej w Lubiatowie.

Łukasz Kunz, drugi z organizatorów wydarzenia, podkreśla, że inicjatywa ma na celu wsparcie rodzin osób niepełnosprawnych intelektualnie, dostarczając im chwil wytchnienia. W trakcie biegu będzie możliwość uiszczenia opłat poprzez datkomaty lub stronę siepomaga. W planach są również różnorodne atrakcje, między innymi animacje dla najmłodszych oraz konsultacje z dietetykiem.