Smutna wiadomość z Lęborka: Odszedł sędzia i pasjonat historii, Zdzisław Namiotko

Porażająca wiadomość o śmierci Zdzisława Namiotki, sędziego Sądu Rejonowego w Lęborku, gdzie przewodził I Wydziałowi Cywilnemu, obiegła media w poniedziałek 27 listopada. Informację o jego odejściu podzieliły się nie tylko instytucje prawnicze, ale także Lęborskie Bractwo Historyczne, które miało zaszczyt cieszyć się jego członkostwem. Sędzia Namiotko zasłynął jako gorący entuzjasta lokalnej historii, często pisząc o niej wspólnie ze swoimi córkami.

Wstrząsającą informację o zgonie Zdzisława Namiotki, sędziego lęborskiego sądu oraz aktywnego uczestnika Lęborskiego Bractwa Historycznego, podano publicznie w poniedziałek 27 listopada. Strata ta jest odczuwalna po wielomiesięcznej walce mężczyzny z chorobą. Jego codzienne obowiązki obejmowały przewodniczenie I Wydziałowi Cywilnemu w Sądzie Rejonowym w Lęborku.

Wg wpisów na jego profilu na Facebooku, Zdzisław Namiotko był serdecznym miłośnikiem historii swojego regionu, przyjacielem wielu osób, człowiekiem pełnym radości życia i ogromnej życzliwości. Jego aktywne uczestnictwo w Lęborskim Bractwie Historycznym zaowocowało współtworzeniem 42. Biuletynu Historycznego LBH oraz Muzeum w Lęborku. Przy współpracy z córkami, sędzia opisał historię zamku lęborskiego i ewolucję systemu prawnego na tych terenach.