Hubertowska Msza Święta w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku

W niezwykle malowniczej i pełnej historii świątyni w Lęborku, jaką jest Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, odbyły się uroczystości związane z trzema ważnymi rocznicami. Świętowano tam 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego oraz stulecie Lasów Państwowych. Jednocześnie, upamiętniono także ćwierćwiecze istnienia Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Jantar” pod egidą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Mszę św. Hubertowską, tradycyjnie dedykowaną myśliwym i leśnikom, celebrowało wielu zaszczytnych gości. Wśród nich znalazł się dyrektor Regionalnej Dyrekcji w Gdańsku, Bartłomiej Obajtek. Uroczystość liturgiczną prowadził o. Robert Wołyniec, proboszcz parafii w której znajduje się sanktuarium

Podczas mszy, obecni mogli wysłuchać poruszającego kazania wygłoszonego przez ks. Andrzeja Bagińskiego, kapelana okręgowego przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku. Kapłan podkreślił wagę etyki zarówno myśliwego, jak i pracownika lasów, co było szczególnie istotne w kontekście obchodzonych rocznic.