Relaks nad polskim morzem – to warto wiedzieć

Powiedzenie cudze chwalicie, swego nie znacie nadal w modzie, gdyż jak pokazują statystyki, z roku na rok nad Polskie morze przybywa co raz więcej turystów.

Jak zrelaksować się nad polskim morzem?

I to najwięcej jest to turystów właśnie z Polski. Jednak wiele osób mówi, że z sezonu na sezon ceny w Polskich kurortach są stale podnoszone i niegdyś tanie wakacje nad morzem niedługo mogą być droższe od tych wakacji za granicą. Mimo wysokich cen, Bałtyk może wiele zaoferować każdemu turyście.

Turystyka nad Bałtykiem

Dziś głównym miejscem do którego przybywa się na polskie wybrzeże jest z pewnością Trójmiasto, to właśnie w tym mieście z roku na rok przybywa co raz więcej turystów. Przede wszystkim najpopularniejszym miastem do odwiedzania przez turystów jest Sopot, stolica wakacyjnej piosenki. To właśnie w tym mieście znajduje się leśny amfiteatr, w którym co roku w wakacyjne dni jest festiwal piosenki.

Oprócz Trójmiasta, na całym polskim wybrzeżu znajduje się wiele miast, które warto odwiedzić. I to nie są tylko miasta, które są bardzo zatłoczone, ale również znajduje się wiele miast, o których wie bardzo mało turystów i choćby z tego powodu warto je odwiedzić. Polskie plaże jak pokazują statystyki z roku na rok staja się coraz czystsze. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jednak polskie Bałtyk nie należy do najczystszych i nie powinniśmy szukać takiej przezroczystości, jaka jest w morzach południowych.

Nie tylko Trójmiasto

Jednak nadal to morze nie jest tak bardzo zanieczyszczone jak inne morza położona nad państwami portowymi. Bardzo ciekawym miejscem do wypoczynku nad polskim morzem jest z pewnością Kołobrzeg, w którym znajduje się jedna z najlepszych plaż w Polsce. To w tym miejscu co roku przybywa turystów, którzy chcą przede wszystkim zażywać kąpieli słonecznych.

Do ich dyspozycji pozostaje wielka plaża na której spokojnie można odpocząć podczas ciepłych wakacyjnych dni. Dziś najważniejszym jednak kurortem pozostaje nadal Trójmiasto w którym dominuje Sopot jako główne miasto turystyczne Polski.