Dlaczego Łeba jest tak ciekawa dla wszystkich podróżników?

W Polsce jest niewiele miejsc tak urokliwych jak Łeba. Ciekawe usytuowanie terenu bliskość morza i ciekawa historia miasta sprawiają, że turyści z całej Polski chętnie spędzają tu letnie wakacje.

Oto krótki przewodnik o tym co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Łebie

  • Plaża
  • Ruchome piaski
  • Latarnia Morska
  • Muzeum bursztynu

Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta nie oprze się cudownej linii brzegowej sięgającej nawet do 10 kilometrów. W niektórych miejscach jest wąska w innych szeroka jednak na każdym odcinku niezwykle urokliwa. Ciekawym zjawiskiem jest rzeka dzieląca plażę na dwie części, dla turystów jest niesamowitym widokiem rzeka wpadająca wprost do Morza Bałtyckiego. Łeba to także ogromna wydma sięgająca wysokości 30 metrów, jest to doskonały przykład ruchomych piasków, gdzie każde ziarenko piasku porusza się cały czas tworząc obsuwanie się hałdy. Ruch tym stymulowany jest wiatrem, przez który zwały piasku przesuwają się w sposób ciągły.

Niedaleko Łeby znajduje się piękna Latarnia Morska wznosząca się na wysokość 30 metrów stanowi atrakcję turystyczną. Z jej tarasu widokowego można oglądać panoramę pięknego morza oraz najbliższej okolicy. Latarnia jest całkowicie metalowa, to jeden z dwóch takich budynków w Polsce, drugi znajduje się w Jastarni.

W ogromnych salach o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych znajduje się Muzeum Bursztynu

Można tu znaleźć ponad 1500 eksponatów oraz dowiedzieć się w jaki sposób powstaje i kształtuje się bursztyn. Turyści mogą oglądać okazy różnej wielkości, a także takie z zatopionymi owadami w środku.