Łeba – najpopularniejsze miejsce spotkań i relaksu nad morzem Bałtyckim

W sezonie wakacyjnym tysiące podróżujących udaje się nad wybrzeże Bałtyku. Wielu z nich decyduje się odwiedzić słynną Łebę. Ale co sprawia, że dokonują takiego wyboru? Jakie niespodzianki i tajemnice skrywa to miejsce?

Co nieustannie przyciąga nowych gości do Łeby?

Ten, kto chociaż raz odwiedził to miejsce, z pewnością pozostanie pod jego urokiem przez długie lata i z chęcią będzie do niego powracał. W okresie słonecznych dni Łeba tętni życiem. Wzdłuż głównych uliczek otwarte są kramiki z pamiątkami, lunaparki dla dzieci, a nawet sklepiki z rękodziełem, w których można przebierać bez końca w rozmaitej biżuterii z bursztynu. Wszędzie rozchodzi się gwar turystów, muzyka oraz zapach smażonej ryby dochodzący z lokalnych restauracji.

Większość deptaków w Łebie finalnie prowadzi do punktu kulminacyjnego, czyli piaszczystej i obszernej plaży. Piękny widok na morze, po którym pływają „pirackie” stateczki, oryginalna architektura przybrzeżnych hoteli, długie, płaskie i bezpieczne wejście do wody oraz zapewnione zaplecze kulinarno- sanitarne przyciągają wielu podróżujących. Dodatkowo wszystkie zabawy i rozrywki w morzu odbywają pod czujnym okiem ratowników, co jest istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Będąc w Łebie, nie można nie odwiedzić Słowińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się sławne „Ruchome Wydmy”. Prowadzi do nich kilkukilometrowa trasa przez leśny park, który można pokonać pieszo, rowerowo lub kursującymi tam małymi busami. Następnie po krótkiej przechadzce w piaszczystym wąwozie i wspinaczce po górzystej wydmie, ukazuje się widok zapierający dech w piersiach. Na horyzoncie pojawia się pejzaż niczym z Sahary, otoczony z jednej strony niebieskim morzem, a z drugiej jeziorem.