Nowi burmistrzowie Lęborka i Łeby planują współpracę w różnych sektorach

Agnieszka Derba, nowa burmistrz Łeby oraz Jarosław Litwin, niedawno wybrany na stanowisko burmistrza Lęborka, zainicjowali rozmowy na temat możliwości współdziałania ich miast i samorządów. Wierzą, że takie partnerstwo w obszarach takich jak turystyka, edukacja czy transport publiczny przyniesie wiele pozytywnych skutków zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Jarosław Litwin na konferencji prasowej podkreślił wagę tej współpracy. Zaznaczył, że dzięki niej oba miasta będą mogły skorzystać z licznych możliwości. „Chcemy nawiązać bliższe stosunki między Lęborkiem a Łebą. Widzimy szereg obszarów, w których możemy razem działać – m.in. turystykę, szkoły średnie i transport publiczny. Jestem przekonany, że będziemy mogli wzajemnie się wspierać i czerpać korzyści z tej współpracy” – powiedział burmistrz Lęborka.

Potwierdzenie chęci do budowania partnerstwa przyszło także od Agnieszki Derby, burmistrz Łeby. Wyraziła swoją radość, że oba miasta mają szansę na nowy rozdział w swojej historii. „To jest dla nas nowa szansa i powinniśmy razem, jako Lębork i Łeba, iść naprzód, maksymalnie wykorzystując nasz potencjał” – dodała Derba.