Kaszubski rajd historycznych pojazdów bloku wschodniego zgromadził 222 uczestników

Łącznie 222 miłośników pojazdów bloku wschodniego, zgrupowanych w 80 samochodach, rozpoczęło swoją dwudniową przygodę ze stacji Shell w Udorpiu, na Kaszubach. To ekscytujące wydarzenie odbyło się pod dowództwem czterech komandorów: Leszka Wrzesińskiego, Tomasza Wiśniewskiego, Łukasza Czai oraz Michała Jaworskiego.

Pierwsza grupa wyruszyła dokładnie o godzinie 7:00 zgodnie z planem. Kolejne ekipy ruszały z różnicą 10-15 minut. Pierwszym przystankiem na trasie była miejscowość Potęgowo. Tego dnia pogoda sprzyjała podróżnikom, co przyczyniło się do tego, że na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury odbywał się urokliwy piknik.

Wójt Dawid Litwin pełnił rolę gospodarza dla wszystkich uczestników wyprawy. Zapewniono kawę, herbatę, a także kiełbaski i pyszną grochówkę przygotowaną przez mistrza sztuki kulinarnych. Wójt próbował uzyskać od właścicieli pojazdów jak najwięcej informacji na temat ich samochodowych wspomnień i historii. Ta cenna wiedza pozwoliła mu wyłonić trzy pojazdy, które szczególnie przykuły jego uwagę.

Chociaż Wójt Dawid Litwin chciałby wyróżnić wszystkie pojazdy, to jednak ostatecznie puchary otrzymali: Damian Białk z ekipy „Klasyki Ziemi Puckiej” za Wołgę GAZ 21, Kamil Rynkowski z Gdyni za własnoręcznie przerobionego Żuka, oraz Sebastian Rolbiecki z Bytowa za szarą Zastavę 750.