Modernizacja dworca w Łebie może pochłonąć nawet sześć milionów złotych

Władze Łeby planują przeprowadzić gruntowny remont lokalnego dworca kolejowego, który właśnie przechodzi na własność samorządu. Całkowity koszt prac może wynieść do sześciu milionów złotych.

Burmistrz Łeby, Andrzej Strzechmiński, podczas rozmowy z Radiem Gdańsk wyraził swoje obawy dotyczące stanu budynku, który wymaga generalnej renowacji. Nie bez znaczenia jest fakt, iż samorząd walczył o przejęcie tego obiektu przez dwanaście lat. Szacuje się, że całkowity koszt prac może wynieść aż sześć milionów złotych.

W ramach działań modernizacyjnych prowadzone są prace na placu Dworcowym, które są już ukończone w 70 procentach. Nie można pozwolić, by budynek dworca kolejowego pozostawał jednak niezmodernizowany. To miejsce jest bowiem swoistą wizytówką miasta i pierwszym obiektem, który rzuca się w oczy przyjeżdżającym turystom.

Samorząd liczy na pozyskanie funduszy na ten cel, a jednym z możliwych źródeł finansowania może być inwestycja związana z budową elektrowni jądrowej. PKP ogłosiło plany modernizacji linii kolejowej, ale nie wspomina o dworcach. Dlatego też lokalne władze chcą podjąć się tego zadania.