Pożar w budynku gospodarczym w Lublewku

W małej miejscowości Lublewek, która jest częścią gminy Choczewo, doszło do pożaru budynku gospodarczego. Przyczyną ognia były prace związane z demolowaniem dachu tejże konstrukcji. Na szczęście podczas tego niebezpiecznego zdarzenia nie doszło do żadnego przypadku poszkodowania.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w środę, 14 lutego, mniej więcej o godzinie 14:00. W momencie przybycia strażaków na miejsce zdarzenia, płomienie obejmowały już konstrukcję dachu pustostanu, który był w trakcie rozbiórki. Pracownicy budowlani próbowali wcześniej usunąć tę część budynku, kiedy niespodziewanie pojawił się ogień.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczewa, która jako pierwsza dotarła na miejsce, miała za zadanie przede wszystkim zabezpieczenie terenu wokół płonącego obiektu. Następnie strażacy podali jeden prąd wody bezpośrednio na palącą się konstrukcję dachu. Do tego celu użyli linii wężowej wyposażonej w specjalistyczną prądownicę typu Turbo – jak podaje straż pożarna z Choczewa.

Prace strażaków nie zakończyły się jednak na ugaszeniu płomieni. Musieli również zadbać o dokładne dogaszenie wszystkich potencjalnych zarzewi ognia. Taki krok miał na celu zapobiec możliwości powstania ponownego pożaru, który mógłby przynieść jeszcze więcej szkód.