Medale za 50 lat małżeństwa przyznane przez Prezydenta RP wręczone w gminie Damnica

Dziesięciu parom małżeńskim z gminy Damnica, które przeżyły już pół wieku we wspólnym związku, zostało uroczyście odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ceremonia odbyła się w miejscowym Urzędzie Gminy i była wyjątkowym zaszczytem dla tych, którzy cieszą się tzw. Złotymi Godami, czyli pięćdziesiątą rocznicą ślubu. To specjalne odznaczenia są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Goście jubileuszowi zostali powitani przez Halinę Ambros, kierującą Urzędem Stanu Cywilnego w Damnicy. Wręczeniem medali zajął się natomiast Wójt Gminy Damnica, Andrzej Kordylas, co nadało całemu wydarzeniu jeszcze większej oficjalności i powagi.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali następujący małżonkowie: Józefa i Henryk Skwira, Krystyna i Tadeusz Czarnowscy, Daniela i Jan Drabik, Barbara i Adam Twardziak, Bożena i Kazimierz Bianga, Danuta i Leszek Dziubek, Wacława i Edward Kapczyńscy, Teresa i Zygmunt Wrzeszczyńscy, Halina i Władysław Pniowscy oraz Elżbieta i Henryk Kaczorowscy. Każda z tych par cieszyła się ze swojego medalu, który stanowił dowód na niezwykle długie i udane małżeństwo.