Kolejny smutny przypadek szkolnej przemocy: Sąd Rodzinny i Nieletnich przyjrzy się sprawie trzech nastolatków z powiatu wejherowskiego

Trudna sprawa szkolnej przemocy związanej z trzema nastoletnimi uczniami w powiecie wejherowskim trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Ci nastolatkowie zostali oskarżeni o zastraszanie i nękanie swojego kolegi z klasy, co spowodowało zaniepokojenie matki pobitego chłopca.

Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, poinformowała opinie publiczną 14 grudnia o tym, że policja otrzymała zgłoszenie od matki nękanej ofiary. Obawiająca się o swoje dziecko kobieta zgłosiła, że inni uczniowie w klasie jej syna stosują wobec niego wulgarne zachowania i groźby.

Na podstawie zgłoszenia, funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali sytuację. Ustalili, że zastraszane dziecko czuło się upokorzone i udręczane na skutek nękania, szykanowania i gróźb ze strony swoich rówieśników. Takie zachowanie wprowadziło u niego strach przed pójściem do szkoły, ponieważ czuł się tam zagrożony.