Inwestycje na linii kolejowej 202 między Lęborkiem a Słupskiem sparaliżują ruch pociągów do 21 czerwca

Na odcinku kolejowym 202 pomiędzy miejscowościami Lębork i Słupsk, od dnia dzisiejszego aż do 21 czerwca nie będą odbywały się żadne kursy pociągów. Jest to spowodowane realizacją jednego z największych projektów inwestycyjnych w sektorze kolejnictwa na terenie województwa pomorskiego. Osoby pragnące przemieszczać się między tymi dwoma miastami muszą skorzystać z oferowanej alternatywy, jaką jest zastępczy transport autobusowy.

Przez kolejne dni, aż do końca czerwca 2024 roku, na trasie z Lęborka do Słupska oraz w kierunku przeciwnym nie kursują pociągi. Zamiast tego pasażerowie muszą korzystać z komunikacji autobusowej. Powodem takiej sytuacji są prace modernizacyjne prowadzone na stacji kolejowej w Słupsku, przebudowa mostów i wiaduktów oraz konstrukcja drugiego toru na tej linii.

Obecnie trwająca inwestycja przewiduje gruntowną przebudowę stacji w Słupsku. W jej ramach zostaną odnowione trzy perony oraz przejście podziemne, do którego prowadzić będą windy. Ponadto na stacji zostanie zainstalowany nowoczesny system informacji dla pasażerów. Realizowane są również prace nad renowacją mostu na rzece Słupi oraz trzech wiaduktów kolejowych w granicach miasta Słupsk.

Na niemal 50-kilometrowym odcinku linii kolejowej 202 między Słupskiem a Lęborkiem trwa budowa drugiego toru, mającego na celu zwiększenie przepustowości tej trasy. W ramach inwestycji nastąpi także modernizacja stacji i przystanków kolejowych (Leśnice, Pogorzelice, Potęgowo, Głuszyno Pomorskie, Strzyżyno Słupskie, Damnica, Jezierzyce Słupskie). Co więcej, na trasie powstaną trzy całkiem nowe przystanki – w Runowie, Łebieniu oraz Siemianicach.