Gdańskie Narodowe Muzeum Morskie otwiera filię w Łebie: Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego

Planowane jest utworzenie filii Narodowego Muzeum Morskiego, znanej instytucji kulturalnej z Gdańska, w nadmorskim mieście Łeba. Konkretnie chodzi o budowę Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego. Zgodnie z harmonogramem prac, uroczystość otwarcia nowego muzeum przewidziana jest na środek nadchodzącego roku. Aktualnie trwa proces konsultacji dotyczący stałej ekspozycji, która będzie prezentowana w nowym muzeum.

Społeczność lokalna ma wpływ na decyzje dotyczące kształtu wystawy, która znajdzie się w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Właśnie rozpoczynają się konsultacje publiczne na ten temat. Dodatkowo, spotkanie z mieszkańcami odbędzie się dzisiaj o 17:00 w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec.

– To jest nasze drugie spotkanie – mówi Szymon Kulas, który jako zastępca dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku pełni funkcję koordynatora projektu w Łebie. – Pierwsze spotkanie miało miejsce na samym początku budowy, kiedy to prezentowaliśmy mieszkańcom nasz plan realizacji muzeum, pokazywaliśmy projekt architektoniczny budynku i zbieraliśmy ich opinie. Dzisiejsze spotkanie ma nieco inny charakter, ale jak zawsze otwarte jest dla każdego. Ważnym tematem, który chcielibyśmy poruszyć podczas konsultacji, jest to co znajdzie się wewnątrz budynku.