Trwa budowa drogi ekspresowej S6 mimo niesprzyjających warunków meteorologicznych

Jak mimo zimy, prace na budowie drogi ekspresowej S6 nie ustają. Odcinki, nad którymi pracują budowlańcy to Skórowo (bez węzła) – Leśnica (z węzłem) oraz Bobrowniki (bez węzła) – Skórowo (z węzłem). Wyróżniający się aspekt tej inwestycji jest taki, że drugi odcinek będzie wykonany z betonu, co stanowi rzadkość w tego typu przedsięwzięciach.

Nieco na wschód od Leśnicy, trwa też budowa ekspresowej „szóstki” kierującej się w stronę Słupska. Mimo że warunki atmosferyczne nie są najbardziej sprzyjające, zespoły budowlane nie opuszczają placu budowy. Zdeterminowani, dążą do wykonania jak największej ilości pracy przed planowanym okresem zimowym (od 16 grudnia do 15 marca).

Budowa odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy Leśnicą (z węzłem) a Skórowem (bez węzłem), długości ok. 10,88 km, to zadanie powierzone firmie Intercor z Zawiercia. Kontrakt na realizację tego zadania, o wartości 344,4 mln zł, został podpisany z firmą w czerwcu 2021. Decyzja umożliwiająca realizację tego projektu została wydana ponad dwa lata później.