Uszkodzenie drewnianej kładki w Lęborku – apel do władz o naprawę

Nieopodal dawnych basenów w Lęborku, nad rzeką Łebą znajduje się drewniana kładka. Niestety, jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia – jedna z desek w poszyciu została wyłamana, co może prowadzić do potencjalnych niebezpieczeństw dla osób korzystających z tego przejścia.

Wobec powyższych faktów, radny Włodzimierz Klata postanowił podjąć działania. Złożył już interpelację do lokalnych władz, zwracając uwagę na problematyczny stan kładki. W swojej petycji podkreślił fakt, że przez ostatnie dwa lata obiekt ten bywał wielokrotnie uszkodzony, co wymagało częstych napraw. Klata apeluje o kompleksową wymianę poszycia mostu, które jego zdaniem jest w złym stanie i będzie ulegać dalszej degradacji.

Łukasz Kapela, przedstawiciel Wydziału Utrzymania Dróg i Terenów Komunalnych Urzędu Miasta w Lęborku zapewnia jednak, że sytuacja jest pod kontrolą. Jako że miał możliwość osobiście ocenić stan kładki stwierdził: „Deska powinna być wymieniona jeszcze dzisiaj. Nie sądzę jednak, aby było konieczne wymienianie całego poszycia mostu, które mimo wszystko jest w stanie dalej spełniać swoją funkcję.”

Wygląda więc na to, że mimo obaw radnego Klata, problem zostanie szybko rozwiązany. Dziura w poszyciu kładki będzie załatana, a mieszkańcy i turyści będą mogli bez przeszkód korzystać z tego urokliwego miejsca.