Tragiczny wypadek drogowy – samochód z dziećmi na pokładzie uderzył w drzewo

Na drodze prowadzącej do Słuchowa doszło do poważnego wypadku, w którym kierowca citroena stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z drzewem stojącym przy drodze. Kierowca oraz dwoje dzieci, którzy byli pasażerami, zostali natychmiast przewiezieni do szpitala.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek 24 czerwca, około godziny 19:30 na ulicy Abrahama w miejscowości Wierzchucino. Uczestniczył w nim 43-letni mężczyzna, który poruszał się citroenem w kierunku Słuchowa. Z nieznanych jeszcze przyczyn, samochód zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku kolizji kierowca citroena i jego dwójkę dzieci – 10- i 12-latka – musiano przewieźć do szpitala. Informacje o tym zdarzeniu podaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Jak informuje policja, funkcjonariusze zabezpieczali teren po zdarzeniu i przeprowadzili niezbędne czynności, mające na celu ustalenie przyczyn wypadku. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwracanie uwagi na obowiązujące przepisy i dostosowanie prędkości do panujących warunków, aby utrzymać kontrolę nad pojazdem. Równie ważne jest stosowanie się do instrukcji i zakazów wydawanych przez uprawnione służby – podkreśla asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.