Edukacyjna akcja policji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" dla najmłodszych turystów w Lubiatowie

W Lubiatowie, na miejscowej plaży, odbyła się akcja pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Inicjatywa ta, przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji z Gniewina i Wejherowa, miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych wczasowiczów. Dzieci otrzymały specjalne opaski, które mogą okazać się nieocenione w sytuacji, gdy maluch zgubi się na plaży.

Organizatorzy akcji dążyli do zwrócenia uwagi zarówno turystów, jak i lokalnej społeczności na potencjalne niebezpieczeństwa związane z nierozważnym postępowaniem nad wodą. Przekazano także niezbędne informacje na temat podstawowych reguł bezpieczeństwa, którymi należy kierować się podczas letniego wypoczynku.

Podczas trwania inicjatywy, policjanci prowadzili rozmowy z osobami korzystającymi z plaży. Najmłodsze dzieci otrzymywały od nich opaski „niezgubki”, zaprojektowane i wykonane przez Urząd Gminy w Choczewie. Starszym natomiast wręczano ulotki informacyjne o konkursie plastycznym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK”.

Podsumowując, policjanci przypomnieli o dwóch kluczowych kwestiach. Po pierwsze – dzieci nad wodą powinny być stale monitorowane i zawsze mieć zapewniony opiekuńczy nadzór dorosłej osoby. Dotyczy to zarówno czasu spędzanego na plaży, jak i podczas kąpieli w morzu, jeziorze czy innym akwenie lub zbiorniku wodnym. Po drugie – stan nietrzeźwości jest nieakceptowalny podczas kąpieli, ze względu na znaczące obniżenie czujności i wielokrotnie wyższe ryzyko utonięcia. Należy pamiętać, że woda to żywioł, który nie jest łaskawy dla błędów, dlatego należy zachować rozwagę i zdrowy rozsądek podczas wakacji, aby przebiegły one bezpiecznie i przyjemnie.