Tragiczny incydent drogowy w Wielkiej Wsi w gminie Główczyce: nadmierna prędkość kosztowała życie seniora

W niewielkiej miejscowości Wielka Wieś, położonej w gminie Główczyce, doszło do zdarzenia drogowego o najgorszym możliwym skutku. 18-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą skody, najprawdopodobniej przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym. Nie opanował jazdy, zjechał z drogi i potrącił spacerującego chodnikiem 75-latka. Niestety, w wyniku zderzenia starszy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do tego tragicznego incydentu doszło w sobotnie popołudnie, 1 czerwca. Szczegółowy opis wydarzeń przekazał młodszy aspirant Jakub Bagiński, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku:

– Około godziny 16 nasze służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w Wielkiej Wsi. Nasi funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i poczynili pierwsze ustalenia. Wynikało z nich, że 18-letni kierowca skody, jadący prawdopodobnie z prędkością przekraczającą dopuszczalne limity na terenie zabudowanym, utracił kontrolę nad samochodem. W efekcie zjechał z drogi i uderzył w starszego mężczyznę idącego chodnikiem. Niestety, 75-latek zmarł na miejscu – powiedział Bagiński.

Badania alkomatem przeprowadzone przez policję wykluczyły spożycie alkoholu przez kierowcę. Mundurowi jednak podjęli decyzję o zabezpieczeniu próbki krwi, aby zbadać ewentualną obecność innych zakazanych substancji. Działania na miejscu wypadku były prowadzone pod czujnym okiem prokuratora.

18-letni sprawca został zatrzymany. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator zadecydował o stosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Na podstawie zgromadzonych dowodów i informacji, służby policyjne pod nadzorem prokuratury będą dokładnie analizować okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego wypadku.