Sportowa rywalizacja strażaków ochotników podczas Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Główczycach

16 czerwca, niedziela, to dzień, który na długo zapadnie w pamięć mieszkańcom Główczyc. Tego dnia na miejscowym stadionie sportowym odbyła się emocjonująca rywalizacja strażaków ochotników w ramach Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Była to doskonała okazja dla strażaków nie tylko do dobrej zabawy, ale także do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności.

Zabawa była przednia, a samych zawodników nie brakowało. Na linii startu stanęło 18 drużyn, w tym dziesięć męskich i osiem kobiecych. Dodatkowo, na zawodach obecne były dwie Szkolne Drużyny Pożarnicze. Rywalizację przeprowadzono w trzech konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym oraz konkurencji musztry.

Podsumowanie konkurencji musztry prezentuje się następująco: W grupie mężczyzn pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci OSP Strzelino. Drugie miejsce przypadło OSP Wrząca, a na trzecim miejscu uplasowało się OSP Pęplino. W grupie kobiet triumfowała drużyna OSP Łupawa. Drugie miejsce przypadło OSP Korzybie, a trzecie – OSP Zaleskie.

Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną, w kategorii mężczyzn wygrała drużyna OSP Wrząca. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci OSP Korzybie, a trzecie – OSP Pęplino. Wśród kobiet najwyżej uplasowała się ekipa OSP Korzybie. Tuż za nią znalazła się drużyna OSP Wrząca, natomiast trzecie miejsce zajęło OSP Mielno.

Za organizację zawodów odpowiadali Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupsku, Komenda Miejska PSP w Słupsku oraz Gmina Główczyce.