Sebastian Z. z Ustki podejrzewany o zbrodnię na byłej małżonce

Sebastian Z., mieszkaniec Ustki, został oskarżony o zabójstwo swojej dawnej partnerki. Tragiczne wydarzenia miały miejsce w niedzielę w Główczycach. Po tym zdarzeniu, Sebastian trafił do szpitala w Słupsku, gdzie został umieszczony na oddziale chirurgicznym z powodu ran, które prawdopodobnie były efektem samookaleczenia. W środę, podczas pobytu w szpitalu, sędzia wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu Sebastiana Z. na okres trzech miesięcy.

Lech Budnik, kierownik Prokuratury Rejonowej w Słupsku, przekazał informacje na temat tej sprawy. Jak podaje: „W niedzielę, mniej więcej o godzinie 16, służby otrzymały zgłoszenie odnalezienia ciała 39-letniej Kamili Z., byłą małżonką Sebastiana Z., w mieszkaniu w Główczycach.”

Na ciele zmarłej kobiety widniały rany najprawdopodobniej spowodowane ostrym narzędziem. Wstępne ustalenia po sekcji zwłok Kamili Z. sugerują, że jej śmierć była wynikiem dużego krwotoku spowodowanego odniesionymi ranami. W miejscu tragedii funkcjonariusze zatrzymali Sebastiana Z., który również miał widoczne rany. Ich natura sugeruje, że może je mieć zadane własnoręcznie.

Sebastian Z. był przytomny po zdarzeniu i personel medyczny mógł nawiązać z nim kontakt. Mimo to, ze względu na zaistniałą sytuację, został przetransportowany do szpitala w Słupsku, gdzie trafił na oddział chirurgiczny.