Mieszkańcy zbulwersowani masową wycinką drzew – Czy to początek budowy elektrowni jądrowej?

Konsternacja i niezadowolenie mieszkańców gminy Choczewo narasta wraz z masowym wycinaniem drzew na tutejszych terenach. Ich obawy potęguje fakt, że wybrany obszar jest również miejscem przyszłej budowy elektrowni jądrowej. Powstaje pytanie, czy intensywne prace leśne są częścią przygotowań do tego kontrowersyjnego projektu?

Przy drodze leśnej, będącej jednocześnie trasą dla rowerzystów prowadzącą ze wsi Lubiatowo do Słajszewa, widoczne są efekty intensywnej wycinki. Na podstawie informacji przekazanych przez naszych czytelników, dokonaliśmy własnej weryfikacji na miejscu. Na kilkukilometrowym odcinku wzdłuż drogi można dostrzec sosny przygotowane do wywozu, co jest szczególnie bolesne dla mieszkańców, gdyż to właśnie sosnowe lasy stanowią główny element krajobrazu tego obszaru. Wielu z nich zadaje sobie pytanie: Czy jest to już wstęp do budowy elektrowni jądrowej?

Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Formalnie rzecz biorąc, budowa elektrowni jądrowej nie została jeszcze rozpoczęta, brakuje bowiem wielu formalności. Jednakże, Nadleśnictwo nie ukrywa faktów i przyznaje, że trwają intensywne przygotowania do budowy. Nasze śledztwo wykazało, że choć wycinka drzew jest częścią planowanych działań, to jednak przeniesienie wiaty piknikowej może być oznaką, że Nadleśnictwo będzie musiało zrezygnować z zarządzania leśnymi terenami w tej okolicy.