Klimatyczne wahania – prognoza pogody

Przeżywamy okres oznaczony spadkiem temperatury. W najzimniejszym momencie, który nastąpi nad ranem, około godziny piątej, kwik termometru wskaże 16 stopni Celsjusza. Ta temperatura utrzyma się do siódmej rano. Najwyższa temperatura w ciągu dnia, wynosząca 21 stopni Celsjusza, zostanie osiągnięta o godzinie dwunastej i będzie odpowiadała rzeczywistemu odczuciu ciepła. Zauważalne ochłodzenie nadejdzie po południu, a o godzinie 22:00 temperatura wyniesie 17 stopni Celsjusza.

Słońce tego dnia prawdopodobnie pozostanie ukryte za chmurami, co będzie skutkować pochmurnym niebem. W nocy pojawi się słaby, ale ciągły deszcz, natomiast wieczorem można spodziewać się przelotnych opadów. Wiatr przez cały dzień będzie zmienny i łagodny, z prędkością dochodzącą do 18 km/h. Prognozy przewidują jednak jego osłabienie rano i przed południem do prędkości 8 km/h, z możliwością porywów do 20 km/h.

Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie na niskim poziomie, wynosząc jedynie 1 punkt na 10-stopniowej skali. Słońce wschodzi o godzinie 6:17 i zachodzi o 19:12, co daje nam dzień trwający 12 godzin i 54 minuty. Jest to krócej o 4 godziny i 24 minuty w porównaniu do najdłuższego dnia w roku. Astronomiczna jesień nadciąga, pozostało zaledwie 10 dni do jej rozpoczęcia.