Impresyjna konstrukcja bobrów w Nadleśnictwie Choczewo

W otchłaniach leśnych terenów Nadleśnictwa Choczewo zlokalizowana jest oszałamiająca budowla, której wysokość dochodzi do niemal 2 metrów. To monumentalne osiągnięcie architektoniczne zostało współtworzone przez naturę i bobry, które są jej twórcami. Na terytorium tego nadleśnictwa można spotkać kilkadziesiąt podobnych konstrukcji.

Z entuzjazmem o tej tamie informują na swoim oficjalnym profilu mediów społecznościowych pracownicy leśni Nadleśnictwa Choczewo. Obserwując imponujący rozmiar tej tamy, można wywnioskować, że bobry na terenie lasu cieszą się doskonałym zdrowiem i warunkami do życia.

Fotografia przedstawiająca tamę jest dowodem na ciężką, lecz owocną pracę tych małych, ale niezwykle pracowitych ssaków. Patrząc na to, czego dokonali, nie sposób nie poczuć podziwu i chęci czerpania inspiracji z ich przykładu!

Nadleśnictwo Choczewo zamieszkuje około 140 bobrów, co potwierdza Rafał Skowronek, rzecznik prasowy tej instytucji. Podczas przeprowadzania inwentaryzacji, leśnicy odwiedzali miejsca, w których żyją bobry i odkryli kilkadziesiąt tam podobnych do przedstawionej na zdjęciu. Ich wielkość waha się od pół metra do 2 metrów wysokości. „Tych struktur jest naprawdę bardzo dużo” – dodaje Skowronek.