Czy w Łebie powstanie elektrownia atomowa? Część mieszkańców protestuje!

Projekt budowy Polskich Elektrowni jądrowych i PKP PLK w wielu miejscach w kraju budzi spore kontrowersje. Nie inaczej jest w Łebie, gdzie mieszkańcy stanowczo protestują przeciwko powstaniu takiej infrastruktury ich sąsiedztwie. Na spotkaniu, które odbyło się na początku kwietnia, pojawili się zarówno przedstawiciele władz lokalnych jak i mieszkańcy.

Zwolennicy projektu powstania elektrowni jądrowej w sąsiedztwie Łeby wskazują, że będzie to nie tylko bezpieczne, ale i ekologiczne źródło energii dla regionu. Powstaną również nowe miejsca pracy, a tym samym mniej młodych ludzi będzie wyjeżdżać z małych miast i miasteczek. Przeciwnicy podkreślają jednak, że budowa takiej infrastruktury jest realnym zagrożeniem dla środowiska i dla mieszkańców. Nie bez znaczenia jest również wpływ elektrowni jądrowej na turystykę w regionie. Z obawy przed ewentualnymi zagrożeniami coraz mniej ludzi może przyjeżdżać rejony Łeby.

Na spotkaniu pojawili się zarówno przedstawiciele rządu jak i burmistrz miasta Łeby. Dyskusja o wszystkich niepokojących aspektach przedłużyła się do późnych godzin wieczornych. W sprawie budowy elektrowni jądrowej okolicach Łeby jeszcze nic nie jest przesądzone.