Ogłoszono termin wyborów samorządowych i podział na okręgi wyborcze w powiecie lęborskim

Decyzję o zwołaniu wyborów do samorządu na 7 kwietnia bieżącego roku podjął premier Donald Tusk. W związku z tym, Delegatura w Słupsku przystąpiła do dokładnego podziału gmin powiatu lęborskiego na okręgi wyborcze.

Przygotowany został szczegółowy plan okręgów dla każdej gminy na terenie powiatu lęborskiego. W ramach tego planu, Gmina Nowa Wieś Lęborska została podzielona na okręgi, a informacje o liczbie radnych do wyboru w poszczególnych okręgach prezentują się następująco:

Od ulicy Dworcowej poprzez Mostową, Ogrodową, Miodową, Makową, Lawendową, Przedszkolną, Bałtycką, Słowińską, Łebską, Bosmańską, Komandorską, Kapitańską, Morską, Marynarzy, Rybaków, Szyprów, Słoneczną, Miłą po Źródlaną w Nowej Wsi Lęborskiej będzie wybierany jeden radny. Także jednego radnego będą wybierać mieszkańcy ulic Kisewej, Lęborskiej, Kębłowskiej, Młynarskiej, Polnej, Widokowej i Złotej w Nowej Wsi Lęborskiej.

W okręgu obejmującym ulice Wincentego Witosa, Grunwaldzką oraz osiedla Na Stoku, Leśne i na Wzgórzu oraz Majową w Nowej Wsi Lęborskiej oraz w Mostach na ulicach Glinianej, Kolejowej, Kwiatowej, Łąkowej, Młynarskiej, Pod Lasem, Piaskowej, Polnej, Słonecznej, Świętego Alberta, Topolowej i Witosa wybrane zostaną po jednym radnym. Podobnie sytuacja ma się na ulicach Aleja Zielona, Długa, Leśna, Rzeczna, Sosnowa, Zachodnia i Konwaliowa w Mostach.

Na terenie takich miejscowości jak Lubowidz, Jamy i Ługi; Kębłowo Nowowiejskie i Łowcze; Krępa Kaszubska; Leśnice, Piaskowa, Dziechlino, Rybki i Małoszyce; Chocielewko, Pogorzelice, Darżewo i Laska; Redkowice, Żelazkowo, Niebędzino, Czarnówko i Kanin; Janowice, Rozgorze, Janowiczki i Pogorszewo; Garczegorze, Janisławiec, Darżkowo, Wilkowo Nowowiejskie i Obliwice; Łebień i Lędziechowo; Tawęcino, Bąsewice, Rekowo Lęborskie i Karlikowo Lęborskie – wybrany zostanie po jednym radnym.