Czad znowu groźny w regionie. Straż pożarna prosi o ostrożność!

To już kolejne wezwanie Ochotniczej Straży Pożarnej z Łeby do zatrucia czadem. Tym razem do wydarzenia doszło na osiedlu domków jednorodzinnych w Łebie. Dwie osoby trafiły do szpitala w stanie ciężkim, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Późną nocą z 13 na 14 marca, z jednego z domków jednorodzinnych otrzymano wezwanie w sprawie dwóch starszych pań. Mimo późnej pory, nie ma z nimi kontaktu. Na miejsce od razu przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Zdążyli w ostatniej chwili, gdyż 65-latka i 80-latka już leżały nieprzytomne na ziemi.

Pogotowie od razu przystąpiło do akcji ratującej życie, a potem niezwłocznie przetransportowała je do szpitala. Straż pożarna, która przybyła na miejsce zdarzenia, zabezpieczyła przestrzeń i znalazła źródło wydzielającego się zabójczego czadu. To nieszczelna instalacja gazowa, jaka została umieszczona w domu, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Straż Pożarna apeluje, aby nie dać się nabrać na wątpliwej jakości instalacje mające obniżyć rachunek za ogrzewanie. Radzi również, by w przynajmniej jednym pomieszczeniu w domu znajdował się czujnik czadu.